Subota, Veljača 23, 2019
Prijava

Prijava

Korisničko ime *
Lozinka *
Zapamti me

VIDEO: Dopusti mu - pjesma o nerođenoj djeci

  • Subota, 03 Svibanj 2014 00:00
  • Napisao/la  Uredništvo

Pjesmu 'Dopusti mu' napisao je i skladao Krešimir Miletić, voditelj inicijative „I ja sam bio embrij". Pjesma je nastala 1997., a napisao ju je nakon jedne tribine u KIC-u, na kojoj je raspravljano o opravdanosti pobačaja i tzv. 'pravu žene da se brani od tek začetog djeteta' koje je od strane zagovornika 'ženskih reproduktivnih prava' prikazivano kao 'agresor na tijelo žene'.

O nastanku pjesme kaže: 'Po povratku s tribine osjećao sam se duboko potresen onime što sam slušao te večeri; kao da sam nazočio onome trenutku kada su izveli Isusa pred svjetinu, nevinog i izbičevanog, te mu izvikivali presudu: Raspni, raspni! Tekst pjesme potekao je sam od sebe te noći, kao molitva i vapaj za nerođene. Posvećena je svoj nerođenoj djeci, svim majkama koje u srcu vode borbu za odluku da li da dopuste začetome djetetu da se rodi...'

Pjesmu izvode Krešimir i Mirta Miletić, a izvorno je objavljena je na albumu 'Novo nebo, nova zemlja' VIS-a Nebeski grad.

 

 

Pročitano 1579 puta Poslijednja izmjena dana Utorak, 06 Svibanj 2014 18:00

Odabrano

Pronađite nas na facebooku

moncler outlet online piumini moncler outlet woolrich outlet online woolrich outlet online woolrich outlet bologna golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose outlet online golden goose outlet online golden goose outlet online golden goose outlet online golden goose outlet online golden goose outlet online sac lancel pas cher sac lancel pas cher sac lancel pas cher sac lancel pas cher sac lancel pas cher sac lancel pas cher scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet kate spade outlet coach outlet michael kors outlet